Nightwish - Over the Hills And Far Away

InfraDAYS 2024 na Politechnice Krakowskiej

Na terenie kampusu przy ul. Warszawskiej odbywają się dni budownictwa infrastrukturalnego pod nazwą infraDAYS 2024 Expo & Multi Conference.
To znaczące wydarzenie, które gromadzi specjalistów z różnych dziedzin infrastruktury, jednocześnie oferując wystawę produktów, technologii i rozwiązań stosowanych w tym obszarze. Inicjatywę infraDAYS głównie współtworzy zespół infraTEAM, przy wsparciu Politechniki Krakowskiej. Rektor PK, prof. Andrzej Szarata, uczestniczył w uroczystym otwarciu konferencji.

W ramach wydarzenia odbywają się panele dyskusyjne w Międzywydziałowym Centrum Edukacyjno-Badawczym „Działownia”. Ponadto na terenie kampusu PK została stworzona strefa Expo, gdzie prezentowane są stoiska wystawców i partnerów, oferujące produkty i usługi związane z budownictwem infrastrukturalnym. Podczas infraDAYS po raz pierwszy zostaną przyznane statuetki w konkursie infraLIDER za najlepsze projekty z lat 2020–2023 z zakresu drogowego, kolejowego, mostowego, tunelowego, hydrotechnicznego i geotechnicznego.

W trakcie konferencji swoje referaty wygłoszą profesorowie z renomowanych polskich uczelni technicznych, w tym eksperci z Politechniki Krakowskiej: prof. dr hab. inż. Andrzej Szarata, dr hab. inż. Janusz Bohatkiewicz, prof. PK, dr hab. inż. Piotr Kozioł, prof. PK oraz dr inż. Krzysztof Radzicki. Studenci PK z zespołu Al Dente zakwalifikowali się do konkursu budowy mostów z makaronu FoodBridge. Ponadto mają możliwość uczestnictwa w konferencji jako słuchacze oraz goście stoisk firm.